Barınma

ÜNİVERSİTEMİZDE BARINMA OLANAKLARI

Hacettepe Üniversitesinin barınma birimlerinde kalmak isteyen öğrenciler Hacettepe Üniversitesi'nin resmi internet sitesinden Yurt Yönetim Kurulu'nun belirlemiş olduğu tarihlerde online başvurularını yapmak zorundadır. Detaylı bilgi, başvuru ve gerekli belgeler için üniversitemiz Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı web sitesine yöneliniz.

Beytepe Yurtlar Bölgesi Yurt Girişi
Yurt Binası İçi

Beytepe Yurtlar Bölgesi

Beytepe Yerleşkesinde 1880 kişi kapasiteli öğrenci evleri ile 2 adet 1340 kişi kapasiteli özel yurt yer almaktadır. Odalarda her öğrenciye ait yatak, soyunma dolabı, çalışma masası ve kitaplık bulunmaktadır. Yurtlarımızda kantin, çalışma salonları, çamaşırhane, ütü odası, bilgisayar odaları, ankesörlü telefon, sıcak su ve anons sistemi bulunmaktadır. Yurt ücretleri 205-310 TL arasında değişmektedir
Yurt Odaları Yurt Odaları

Beytepe Öğrenci Evleri

Üniversitemizin Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, öğrencilerimizin çağdaş yöntemlerle yeterli ve kaliteli beslenmelerini sağlamayı amaçlamaktadır.

Beytepe Erkek Yurdu

Çalışma Odası

Yurt Binası Girişi

Çalışma Odası
Yurt Yemekhanesi
Beytepe Yurtlar Bölgesi

Beytepe Erkek Yurdu Girişi

Yurtlara giriş ve çıkışlar akıllı öğrenci kimlik kartlarının kullanıldığı turnikelerle yapılmakta ve otomatik güvenlik sistemi ile kontrol edilmektedir.

Beytepe Erkek Yurdu Girişi

Erkek öğrenci yurtlarımız D, E bloklarından oluşmaktadır.

Yurt Odası

Bina içi temizliği hijyenik olarak günlük yapılmakta, öğrenci odaları (talep doğrultusunda artırılmak suretiyle) haftada 1 gün temizlik programında belirtilen standartlara uygun şekilde uygun kimyasallarla temizlenmektedir.

Beytepe Yurt Binaları

Beytepe Yurt Binaları

Beytepe Öğrenci Evi Odası

Beytepe Öğrenci Evleri'ndeki odalar, öğrencilerimize aile ortamı rahatlığında çalışma olanağı sağlayacak şekilde düzenlenmiştir. Her odada banyo, tuvalet, yatak, kütüphane, çalışma masası, elbise dolapları ve buzdolabı bulunmaktadır. Bilgisayar ve TV yerleri ayrılmıştır.

Beytepe Kız Öğrenci Yurdu Girişi

Yurt Ortak Çalışma Odası

Beytepe Kız Yurdu - Oda

Kız Yurdu'ndaki tüm odalarımızda her öğrenciye ait bir adet yatak, bir adet soyunma dolabı, bir adet çalışma masası, bir adet kitaplık bulunmaktadır. Ayrıca ortak kullanılan bir mini buzdolabı ve ayakkabılık vardır. Her katta bulunan lavabo gruplarında ise tuvaletler ve duş kabinli banyolarda sıcak su verilmektedir. Ortak kullanım alanı olan mutfak, çamaşırhane ve ütü odası, çalışma odası, yurt içi ve yurt dışına açık ankesörlü telefonlarımız mevcut olup internet bağlantısı vardır.
Beytepe Erkek Yurdu Mutfak

Beytepe Erkek Yurdu

Oda

Beytepe Erkek Yurdu

Çamaşırhane
Hacettepe Üniversitesi İletişim Koordinatörlüğü
tanitim@hacettepe.edu.tr