Kütüphane

ÜNİVERSİTEMİZ KÜTÜPHANELERİ

Üniversitemizin Beytepe Kütüphanesi, Sıhhiye Sağlık Bilimleri Kütüphanesi ve Ankara Devlet Konservatuvarı Kütüphanesi olmak üzere üç ayrı konumda kütüphanesi bulunmaktadır.

Kütüphaneler hakkında daha detaylı bilgi için Üniversitemiz Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı web sayfalarını ziyaret ediniz.

Beytepe Kütüphanesi Girişi

Beytepe Kütüphanesinde fen bilimleri, mühendislik, yabancı diller, güzel sanatlar, sosyal ve beşeri bilimler, hukuk, spor bilimleri vb. ile ilgili konularda basılı ve elektronik bilgi kaynaklarından oluşan kolleksiyonlar bulunmaktadır. Koleksiyonlarda ayrıca film DVD' lerinden oluşan görsel-işitsel kaynaklar da mevcuttur.

Sıhhiye Sağlık Bilimleri Kütüphanesi

Sağlık Bilimleri Kütüphanesi tıp ve sağlık bilimlerine yönelik basılı ve elektronik koleksiyonun yanı sıra kanıta dayalı tıp gibi özel konulara yönelik koleksiyon ve hizmetler de sağlamaktadır.

Beytepe Kütüphanesi

H.Ü. Beytepe Kütüphanesi koleksiyonunda bulunan 8000' e yakın mimarlık, çizim, heykel, resim, dekorasyon ve fotoğrafçılık konulu kitap Sanat Odasında kullanıma sunulmaktadır.

Beytepe Kütüphanesi

H.Ü. Kütüphaneleri koleksiyonunda bulunan popüler ve klasik içeriğe sahip 1400' den fazla film ve müzik eseri gör-işit salonlarında kullanıma sunulmaktadır.

Beytepe Kütüphanesi


Engelsiz kütüphane

Beytepe Kütüphanesi

Beytepe Kütüphanemizdeki bilgisayar laboratuvarlarında yer alan bilgisayarlar internete erişim açısından, araştırma, eğitim ve bilimsel çalışmalara öncelik verecek şekilde tanımlanmıştır. Kütüphanelerimizde sınav döneminde öğrencilere ücretsiz yiyecek ve içecek ikram edilmektedir.

Beytepe Kütüphanesi

Öğrenciler 10 kitabı 30 gün, 1 adet DVD'yi 7 gün süreyle ödünç alıp, ayırtılmamışsa 2 kez uzatabilir.

Beytepe Kütüphanesi

Beytepe Kütüphanesinde hafta için ve hafta sonu 24 saat çalışmak mümkündür.

Sıhhiye Merkez Kütüphanesi

Sıhhiye Merkez Kütüphanesi

Sıhhiye Merkez Kütüphanesi

Sıhhiye Merkez Kütüphanesi

Hacettepe Üniversitesi İletişim Koordinatörlüğü
tanitim@hacettepe.edu.tr